A játék mely társad a magányban

HomeCalendarGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Készítői közlemény

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Leila
Admin

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Készítői közlemény   Csüt. Nov. 03, 2016 4:57 pm

A készítők végszava a játékról, az extrákból kiragadott
néhány fontosabb nyilatkozat.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://tars.hungarianforum.com
Leila
Admin

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Készítői közlemény   Pént. Aug. 04, 2017 11:11 am

Utálok gépelni, majd Bea kijavítgatja remélhetőleg, de ezúttal magam írom meg, mert ezúton szeretnék neki köszönetet mondani, hiszen
Ő nélküle ez a játék nem létezhetne. Én már régebben csináltam néhány kezdetleges játékot, de amit Bea tett,egyszerűen felülmúlhatatlan.

Szinte a nulláról sajátította el, nem egészen kb. egy másfél hónap alatt, az rpg maker közel valamennyi csínját-bínját, nekem ehhez közel 1 év kellett. Ezért tudtunk bele vágni egy teljesen
új és közös projectbe, mert teljesen fel tudott zárkózni hozzám, amikor elkezdtük, nekem már semmi dolgom, nem volt, tehát tudtam kizárólag a játékkal foglalkozni, anélkül hogy Beát
tanítanom kellett volna. Szerintem ez egyszerűen csúcs szuper.

Nem csak azért, mert a végén már Ő hozzá is fordultak játék készítők, ha segítségre volt szükségük, hanem azért is, mert a
végén már a teljes részeket is simán rá mertem bízni, anélkül hogy bármit ellenőrizgetnem kellett volna. Ez nagyon felgyorsította a haladásunkat, és kb. két év alatt sikerült meg alkotnunk

A Társat, egy olyan játékot, ami talán ha nem is a leghosszabb, ámbár még ez is előfordulhat, de egy dobogós helyet
mindenképp sikerülne elcsípnie ha a végigjátszási idejét néznénk. És a szintezést, valamint amiket elvetettünk, még bele sem számoltuk. Én úgy gondolom első játékunk lévén, nem hinném hogy

szégyenkeznünk kellene, mert ugyan megeshet hogy vannak ennél hosszabb, és profibb játékok, még hazai berkekben is,
viszont a fő erősség az egyediség. A Társ legnagyobb erőssége, hogy olyan elemeket és megoldásokat tettünk bele,
amik legalábbis tudomásunk szerint, még egyetlen hazai makeres játékban nem voltak fellelhetőek, a lehető legnagyobb
egyediségre törekedtünk. Ezért is vetettünk el nagyon sok klassz dolgot, mint pl a Bea által készített harc rendszer, vagy a wowból ismert talent rendszer. Egyetlen szépségfolt, hogy mi is el-
készítettük az Amnéziában már elsütött végső kiértékelést, ezt el ismerem hogy onnét ötleteltük le, ezt meg is írtuk
Pivi nek, csak sajnos nem érkezett válasz, a játék befejezéséig. Bízom azért benne hogy nincs harag ez miatt...

Végül pedig azért tartom egyedibbnek, mert nem bujtattuk a játékot különféle fiktív, nem létező Entertainment, Studio,
biz basz idiot cégnevek mögé, mint a makeres játékok közel 99% a, hanem hús vér polgári /létező/ emberként mutat-
juk azt be, Zoli és Beáta néven. Mi úgy gondoljuk nem attól lesz "menő" játék. Épp ellenkezőleg: Inkább rányomja a
bélyegét, és a játékot minősíti, ha biz basz fiktív cégnév mögé bújik. A Társ köszöni szépen, de még véletlenül sem
kérne ebből. És mielőtt meg kérdeznéd, egyszerű dolgozó emberek vagyunk.Én postás, a nejem pedig ápolónő.Tehát köszönőben sem vagyunk cégekkel. De nem ám! Az én kezem nyoma,
A saját nevem fogja viselni! És hogy miért Társ? Tényleg érdekel?
Mert egyszerű elvet követ, egyszerű szabályokkal: A világon nincs helye az önzésnek, ez A Társ üzenete a világnak!
Ezek végett érdemelte ki hogy A Társ ténylegesen, az egyik legjobb makeres játék címet viselhesse, ez az igazság!
Mert ugyan tele pakolhatod a játékod,mindenféle biz basz rendszerekkel, csilli villi xarokal, ha nincs mögötte
semmi, akkor az csak üres váz!

/Van még valami:/

Ja igen igen, és mielőtt akár egy másodpercre is kétséged támadna az egyediséget illetően, talán ez majd meggyőz: A társ teljes egészében jogtiszta, jól olvastad! Megvásárolt szoftverrel készült! Nem különféle kalóz oldalakról le warezolt szarral, amik vagy működnek, vagy nem. Vagy vírusosak, vagy nem. Vagy
elszáll a project, vagy nem. Vagy lefagynak, vagy nem, ésatöbbi.
Szal ugyan már hagyjuk. Sorolhatnám estig is.
Tudom hogy megkérdezed, nos a válasz: Nem azért mert el akarnánk adni, nem! Egyszerűbb, nos kapaszkodjál meg:
Azért hogy ezzel még egyedibbé tehessük! Hasonlítgatsz, és mocskolod stb? Na ne röhögtessél már. Már réges rég nem
az kérdés jobb e x  y nál, hanem hogy egyáltalán megüt e annyi szintet, hogy érdemesnek találjuk arra, hogy legalább  
vitába ereszkedjünk velük. Szóval ezt pls. de nee.

Sajnáljuk, de ez van fogadjátok el:(

De amíg versenyre, és nem az ember társaitoknak készítetek játékot, ami üzenetet közvetít, addig soha, de soha nem érhettek fel a mi szintünkre:(

És talán az igazság fájó, de mindössze 1 játék volt az, ami lelkileg meg érintett, Bea pedig könnyezett is, ez pedig az Amnézia, amikor meghalt neki Tiffany. Ezért köszönet Pivi nek is, amiért
megcsinálta ezt a mai napig is egy legendát, mert nélküle talán a társ talán nem is készült volna el. Ezért hagytuk, hogy egyetlen kivétel, az Amnézia, amiből egy ötletelést bele tettünk a társ ba is, a kiértékelőt. A Társ nak egyszerű, és egyetlen egy
üzenete van: társ nélkül elvesztél, ezért becsüld meg őt mindörökre! Mert Ő a te másik feled, a jobb kezed!
A Társ pedig: Az Amnézia gyermeke!

/Még pár szóban reagálnánk néhány gyermeteg és sokszor
vulgáris mocskolódásra, amit a Társ nem egyszer kapott
Ez a monológ nem került be a játékba/

Nyilván nem mondok nagy újdonságot azzal, ha azt mondom,
hogy a mai főleg a 10-20 éves de gyakran még a felnőtt
generáció is, túlzottan van hozzá szokva ahhoz, hogy
gyakorlatilag mindent kézhez kapnak, sok esetben szó szerint a semmiért. Legyen szó, pénzről, hivatásról, vagyonról, bármiről stb.
Ezeknek az egyedeknek semmiért nem kellett letenniük az asztalra semmit sem, hiszen a legtöbb esetben sajnos szomorú módon, még sok felnőtt ember is az anyjával  lakik együtt, de az is egyre több,
akiket még kb. 25-30  éves kora ellenére még a szülei tartanak el!
Ezek az emberek képtelenek arra, hogy gondolkozzanak egy adott
szituációban, hiszen előtte, mindent a seggükbe tettek!
Nem véletlen hogy gyakorlatilag minden picit is gondolkozást
igénylő színvonalas tv műsor le került az állami, és a kereskedelmi csatornákról is, és ma már kizárólag néphülyítő agy betegebbnél betegebb hulladék show műsorokkal vannak tele a médiák.

És hogy hogyan jön ez most ide: Azonnal megtudod nyugi:

Azért mert ez üt át a játékokra is, mivel ezek a törzsfejlődés
alsó szintjén megrekedt embernek nevezett selejtek, akiknek
legfőbb életcélja, hogy a nyakába lógjon a kis okostelefonja,
és a faszbukon tolja a lájkokat s stb, akik  még az utcán is fel
löknek mert nem néz előre a baromja annyira bele van merülve a szarjába, / olyan is volt hogy ha nem rántom el, elüti az autó a hülye gyereket/
És akiket előbb lógatnék ki isten bizony a tizedikről a szarjával együtt, mintsem hogy le álljak velük vitatkozni.
Nos ezek azok a sajnos többségben lévő embernek nevezett lények, akik szó szerint fóbiát kapnak, ha egy játékban már minimálisan is, de GONDOLKOZNI kell!
hiszen a legtöbb mai csoda játék legyen az COD, MOH,
meg úgy kb. a játékok 90% a szinte agy nélkül kijátszható,
köszönhetően az F5-F9 párossal/quick save/quick load/
Persze nem azt mondom, mert én is toltam őket, de nincs
úgy mond játék értékük, mint a jó öreg old játékoknak hiába jó játékok. Ez van.

A Társsal ezt próbáltuk picit behozni, hogy ne kizárólag az
enter taposásra, és a mentek/vissza töltőkre alapozzon a
játékos, hanem kicsit gondolkozzon is el rajta, ha más nem kérjen segítséget, és segítünk. Igen: A társban van game over is, és
nem csak akkor, ha egy csatát elveszítettél. Ez pl. a korábban
leírt egyedeknél szintén kiverte a biztosítékot.  Mivel a
reál életben már olyannyira frusztráltak és elkényeztetettek, hogy
egyszerűen képtelenek feldolgozni hogy egy játékban,
érheti őket csalódás is. Szar ügy. Végül pedig, nos ezért
szarjuk le annyira magasról, mint a Mount Everest, hogy tetszik e neked vagy sem, mert erre össz vissz két szó a válaszunk:

Kit érdekel!

Csodálkozol? Ne tedd: Mi annak a szűk elit rétegnek készítettük
el a játékot, a kollégáknak a munkahelyünkön, és a valódi
jól látod, valódi baráti körünknek, ami köszönő
viszonyban sincs a te faszbukos áll barátaiddal.
És még ha nincsenek is több százan, mindössze néhány tucat,
viszont ezek közül nem kevesen írták ki cd re is a társat,
és mivel újra elmondom hogy igen: eredeti szoftverrel készült,
akár még boltokban is árulhatnánk, ahogyan azt is megtehetnénk hogy még azt is megtiltsuk hogy egyáltalán terjesszed a tudtunk nélkül! Nem tesszük, eszünkben sincs, de megtehetnénk
némi jogi herce-hurca után. Erre a háttér, és az
ismeretségi körünk is meglenne. És hogy még ezen se
keress csomót: Nos azért illették a társat sokan az egyik
legjobbnak, mivel közel 100 korábbi magyar makereses
játékot boncolgatva, messze a legjobb sztorival bír,
igényes,teljesen le tisztult, szakszerű, és messze egyedi
megoldásokkal operál. És abban is biztos lehetsz, hogy ha netán mégis kijátszanád, annyi tartalmat és különleges klassz dolgot amiket a társ kapott, talán három ilyen játékban sem fogsz kapni! Kételkedsz? Hát játszd ki, és megtudod! Nem mi akasztottuk rá tehát a jelzőt, hanem a valódi baráti köreink, akik már
végig játszották többször is a Társat.

-----------------
------------------

Végül pedig hatalmas taps és köszönet Beusomnak, az önzetlen, és tényleg éjszakákat át virrasztó, odaadásáért.
Hálásan köszönöm neked Bea!!!

A hozzászólást Leila összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 05, 2017 12:43 am-kor.
Felhasználó profiljának megtekintése http://tars.hungarianforum.com
ceresz

Hozzászólások száma : 23

TémanyitásTárgy: Re: Készítői közlemény   Pént. Aug. 04, 2017 11:22 am

Ne túlozz:) De köszönöm szépen:) Nem számítottam erre, de tényleg:) huuh:) Még annyit elmondanék, hogy azért
Zoli sokat tanított, csak szerénykedik:) Én annyival szeretném kiegészíteni, ebben a párom is egyet értett, hogy szó nincs
arról, hogy mi a társat jobbnak tartanánk bármelyik játéknál is. Hiszen ha már végig néztél néhány npc t, az egyiknél
már kifejtettük, hogy mi nagyon is tiszteletbe tartunk minden alkotást, mivel tudjuk hogy temérdek munka áll ezek mögött, amit
dicséretesnek tartunk, hiszen egy cipőben jártunk, amennyiben végig néztél itt néhány opciót már. Mindössze egyetlen kérésünk van, az, hogy ti is így érezzetek ezzel. Ne buta konkurenciát, hanem mint egy közös alkotást lássatok a játékok mögött,
amit magunk után hagyunk az utókornak, ha esetleg mi már nem leszünk e világon... Igen! Ezt olvastam fel az intróban:)
A másik Évi volt, Ő volt a boszi:-) És ha már azt sikerült elérnem ezzel az üzenettel, hogy ici picit elgondolkozz
rajta, hidd el, legyen bármilyen kezdő is a játékod, én sokkal jobban fel fogok rád nézni, mint azokra, akik kizárólag csak egy verseny valamit akar- a saját alkotásukban! Ez épp olyan, mint
ha csak azért szülnék gyermeket, hogy egy elismerést kapjak érte!
Ugye hogy mennyire gáz ez? Az én gyermekem vörös, a tiéd szőke,
akkor most jobb szerinted az egyik a másiknál? Na látod, ugye még maga a gondolat is felháborító. Pont ez okból
gyűlöljük az összehasonlítgatásokat! Más minden és mindenki,
nincs jobb és rosszabb, senki, és semminél, ezt hidd el nekem:)

De vissza térve az extrákra. Sokáig volt az a terv, hogy csak kijátszás után fedjük fel, egy ideig így is volt. Nos
hogy miért döntöttünk így? Elmondom: Nem csak az végett, de igaz hogy amiatt is, mivel sajnos már nagyon nagyon kifutott már ez a műfaj a mai modern játékok végett. Noha tudjuk, hogy vannak még nagyon sok, és  szuper hasonló játékok mint
a társ. De sajnos eljárt felettük az idő. Ezt nagyon sajnáljuk mi is
Nos a másik ok pedig, hogy bizalmat adtunk nektek, olyan értelemben, hogy miután ezt végig nézted, esetleg kedvet
érezhetsz az iránt, hogy mégis megpróbáld. Nos, ezért engedtünk pici betekintést, a kulisszák mögé, és bízom benne hogy
a megnézett dolgok nem vették el a kedved, és hamarosan találkozhatunk:) Hiszen a játék tartogat számodra,
egy szuper jó kalandot velem, bízzál bennem, nem okozok neked csalódást:) Ha el is akadnál picit néha, zaklass bátran, és segítek neked becs szó:-) Szia-szia:)
Felhasználó profiljának megtekintése
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Készítői közlemény   

Készítői közlemény
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» [!] Céhes hírek/közlemények!